KONST / Litografier / Färglitografi 9297340
*
nr 929 7340
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), Pt, bladets mått: 53 x 60, -86, löst blad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:23:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 19:22:24
1
350 kr
7/12 23:11:22
2
500 kr
8/12 14:54:44
3
600 kr
8/12 18:23:11
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 929 7340
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), Pt, bladets mått: 53 x 60, -86, löst blad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/12 19:22:24 | 1 | 350 kr |
| 7/12 23:11:22 | 2 | 500 kr |
| 8/12 14:54:44 | 3 | 600 kr |
| 8/12 18:23:11 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl axel pehrson litografi litografier litografiskt blad löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



